خدمات کسب و کار

خدمات منتورینگ و کوچینگ

نویسنده : مدیریت
منتورینگ و کوچینگ کسب و کار- خدمات کسب و کار

مسلما هیچ کس مانند شما، در مورد کسب و کارتان و چشم انداز آینده اتان اطلاعات ندارد. به همین علت گاهی اوقات به جای اینکه دنبال مشاوره های تجاری باشید بهتر است از خدمات کوچینگ استفاده کنید. 

کوچینگ و منتورینگ چیست و چه تفاوتی با هم دارند؟

یک کوچ حرفه‌ای با توجه به مهارت‌های کوچینگ و همچنین دانش تجاری در زمینه تخصصی علوم پزشکی و سلامت، میتواند کسب و کار شما را از بیرون و داخل رصد کند و کاستی ها را پیدا کند. او می‌داند برای اینکه سریعتر برای این کاستی ها راه حلی پیدا شود باید خود شما از با استفاده از توانمندی درونی و امکاناتی که در توان شما است مناسب ترین راه حل را بیابید البته در مراحل میانی همکاری او هم به شما مشاوره های تجاری خواهد داد که تکمیل کننده راه حل شما خواهد بود.

مواردی که در خدمات کوچینگ و منتورینگ می‌توانیم به شما کمک کنیم :

  • اولین مورد در زمانی است که هنوز کسب و کاری راه‌اندازی نکرده‌اید. شما یک متخصص هستید و دانش بسیار زیادی دارید که جزء نقاط قوت شماست به واسطه همین دانش فراوان، اهداف و ایده هایی در ذهن خودتان دارید. اما این نقطه قوت، نقطه ضعف شما هم هست چون در بسیاری از موارد نمیتوانید هدف و ایده خود را بطور شفاف و قابل اندازه گیری بیان کنید.دقت کنید برای اینکه کسب و کارتان را راه اندازی و به سود مناسب در زمان مناسب برسید باید بتوانید آن را بطور خیلی شفاف در 3 یا 4 جمله با معیارهای قابل اندازه گیری بیان کنید.  اگر نتوانید اینکار را انجام دهید به احتمال زیاد هدف و ایده شما فقط یک آرزو و رویاست باید بتوانید این آرزو را به هدف تبدیل کنید و بعد بررسی کنید که آیا با امکانات و توانمندی شما قابل اجرا است یا نه؟به تجربه دریافتیم که برخی از افراد گمان میکنند که هدفشان دست یافتنی نیست ولی بعد از مدتی با کمک کوچ به آن رسیده و گاهی اوقات هم برعکس آن رخ میدهد.
  • دومین موردی که می‌توانیم به شما کمک کنیم زمانی است که کسب و کاری دارید و به مشکل شناخته شده و یا ناشناخته در سیستم کار برخورد کرده اید و همین امر باعث شده که کسب و کار شما به سمت ورشکستگی سوق پیدا کند. این مشکلات همیشه تجاری نیست در بسیاری از موارد دیده شده است که نحوه سیستم سازی و یا روابط مدیران میانی و حتی می‌تواند نحوه سبک زندگی افراد درون سازمان شما مسبب این مشکل باشد در این حالت نیز خدمات کوچینگ به شما کمک میکند تا به آن پی ببرید و سریعتر مشکل را حل کنید.
  • و بالاخره زمانی که شما یک کسب و کار موفق دارید و فکر میکنید که بهتر از این نمی‌شود در این حالت نیز یک کوچ می‌تواند به شما کمک کند تا نقاط قوتی که می‌تواند درآمدزایی مجموعه شما را افزایش دهد بیابد و رشدی هرگز آن را تصور نمیکردید را در سیستم خود شاهد باشید

متخصص گرامی فراموش نکنیم که هر چه سریعتر دست به اقدام بزنیم زودتر به هدف مورد نظر خود می‌رسیم.


;